DĖL RUDENINĖS LAUKINIŲ GYVŪNŲ VAKCINACIJOS NUO PASIUTLIGĖS

lapeValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) š. m. rugsėjo 22-25 d. pradėjo vykdyti rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių). Planuojama laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti š. m. gruodžio mėnesį.

Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su gyva peroraline vakcina „Lysvulpen“, vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje, adresu http://vetltl.ve.lt/pdf/RV0942.pdf. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 857 000 jaukų. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis – Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija.

Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus – jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti su dideliu kiekiu vandens ir muilu, bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

 

Visuomenės sveikatos biuro informacija

parengta pagal ULAC informaciją