Sveikatos patarimai

Pedikuliozė – kokių veiksmų imtis?

uteles-pedikuliozePedikuliozė (utėlėtumas) – tai lengvai plintanti parazitinė liga, kurią sukelia maži, krauju mintantys, parazitai – utėlės.

Skaityti daugiau...

Pasninkas – organizmo valymas

grikiai-69517876

Pasninkas – tai tam tikrą laiko tarpą trunkantis savavalis susilaikymas nuo kai kurių gėrimų bei maisto produktų. Priklausomai nuo papročių, pasninko metu nevalgoma vienos ar kelių maisto rūšių.

Skaityti daugiau...

Vaikų laikysena – rekomendacijos tėvams ir pedagogams

Ar kada atkreipėte dėmesį į savo vaiko laikyseną? Ar jis eina tiesiai? Ar palinkęs į priekį? 

Graži kūno laikysena ir tiesi eisena – tai ne tik estetinė vertybė, rodanti pasitikėjimą savimi ir gerą savijautą. Ji labai svarbi krūtinės ląstos, dubens, galūnių kaulų ir vidaus organų vystymuisi bei veiklai, nugaros ir kaklo skausmų prevencijai.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikų laikysenai ypač daug įtakos turi ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigos aplinka, kadangi laikysena formuojasi būtent šiame amžiuje.

Skaityti daugiau...

Pagalba metantiems rūkyti

stop

Apie 70 proc. visų reguliariai rūkančiųjų norėtų mesti rūkyti, dauguma jų yra bent kartą tai bandę, tačiau tik 1 - 5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai mesti pavyko tapti nerūkančiais (nerūkyti metus ir ilgiau). Todėl rūkantiesiems yra reikalinga dvejopa pagalba: vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti metimo motyvaciją, kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti, reikalinga įvairaus pobūdžio medicininė ir psichologinė pagalba.


Skaityti daugiau...

Psichologinė pagalba

help

Naudinga informacija, kur galima kreiptis dėl psichologinės pagalbos

Skaityti daugiau...

More Articles...